Majstrovské kurzy Eugena Suchoňa
26. 7. - 1. 8. 2026, Základná umelecká škola Eugena Suchoňa, Pezinok
Súčasťou festivalu Viva Musica! sú už druhý rok medzinárodné majstrovské spevácke kurzy, venované významnému slovenskému skladateľovi, pedagógovi a pezinskému rodákovi, Eugenovi Suchoňovi. Intenzívny týždňový vzdelávací program je určený spevákom a speváčkam z rôznych hudobných žánrov ako opera, jazz, muzikál, šansón, rock a pop.
Lektorkami kurzov sú vynikajúce speváčky a pedagogičky – Jana Kurucová (operný spev), Adriana Kučerová (operný spev), Kristína Mihaľová (jazzový spev a improvizácia) a Eva Banči (rock, pop, šansón, muzikál). Individuálne hodiny zamerané na zdokonalenie speváckej techniky dopĺňajú skupinové workshopy venované širším aspektom speváckej profesie, záverečné koncerty aktívnych účastníkov a neformálny sprievodný program.
Kedy
26. júla – 1. augusta 2026
Kde
Základná umelecká škola Eugena Suchoňa, Pezinok
Zameranie
spev / opera, jazz, rock, pop, šansón, muzikál
Podmienky pre aktívnu účasť
– vek od 15 rokov
– zaslanie repertoáru na majstrovský kurz
– zaslanie aspoň jednej referenčnej nahrávky vo forme video ukážky (online link)
– zaslanie krátkeho profilu uchádzača
– uhradenie účastníckeho poplatku
Záujemcovia o aktívnu účasť sa musia prihlásiť prostredníctvom registračného formuláru. Počet aktívnych účastníkov je limitovaný.
V prípade väčšieho záujmu, ako je kapacita kurzov, si vyhradzujeme právo na výber aktívnych účastníkov.
Foto © Jana Ilko
Lektorky

Jana Kurucová
operný spev
Sólistka Štátnej opery v Hamburgu, mezzosopranistka so širokým repertoárom a rozsiahlou medzinárodnou kariérou, ktorá patrí medzi najvýraznejšie slovenské osobnosti na svetovej opernej scéne.

Adriana Kučerová
operný spev
Medzinárodné uznanie a priazeň publika si získala vďaka svojmu žiarivému hlasu, sugestívnemu javiskovému prejavu a prirodzenej charizme. Spolupracovala s významnými dirigentmi a orchestrami na operných scénach po celom svete.

Kristína Mihaľová
jazzový spev
Speváčka s nezameniteľným hlasom a jedna z najvýraznejších osobností domácej hudobnej scény. So svojím autorským projektom Lash&Grey koncertovala na svetových pódiách vrátane Carnegie Hall v New Yorku.

Eva Banči
rock, pop, šansón, muzikál
Jedna z najrešpektovanejších a najvyhľadávanejších hlasových pedagogičiek a vokálnych koučiek s dlhoročnou praxou, známa aj zo spoluprác s divadlami v Bratislave a v Nitre.
Uzávierka pre prihlasovanie na aktívnu účasť je do 15. júna 2026 (vrátane). Vybraní účastníci budú informovaní telefonicky alebo e-mailom najneskôr do 30. júna 2026.
Účastnícky poplatok: 350 €
– 5x majstrovská lekcia
– klavírny sprievod počas lekcií
– spoločné workshopy
– účasť na záverečnom koncerte
– diplom o aktívnej účasti
Poznámka: V cene poplatku nie je zahrnuté ubytovanie. Odporúčania na ubytovanie v Pezinku doplníme čoskoro.
Prihlásiť sa na kurzNajčastejšie kladené otázky
Čo ak nemám dostatočné skúsenosti alebo sa necítim byť dosť dobrý/á?
Určite sa neboj prihlásiť! Kurzy sú určené každému, kto má záujem napredovať v speve – bez ohľadu na aktuálnu úroveň. Naše lektorky pristupujú ku každému individuálne a spoločne si nastavíte tempo aj plán práce.
Čo ak mi niektorý z dní nevyhovuje?
To vôbec nevadí. Rozvrh vieme v rámci možností prispôsobiť a dohodnúť sa aj individuálne s lektorkou.
Budú sa lekcie konať aj pred divákmi?
Pasívna účasť divákov je možná len po vašom súhlase a vzájomnej dohode.
Ak sa prihlásim k jednému pedagógovi, môžem vyskúšať aj lekciu u niekoho iného?
Áno, aj to je možné! Rozvrh vieme prispôsobiť podľa tvojich preferencií a dostupnosti lektoriek.
Čo ak nestihnem odoslať nahrávku do stanoveného termínu?
Ak nahrávku nestíhaš pripraviť včas, pošli prihlášku aj tak. My ťa neskôr oslovíme s výzvou na jej doplnenie.
Mám viac ako 30 rokov, môžem sa aj tak prihlásiť?
Kurzy sú určené pre vekovú kategóriu od 15 rokov. Horná veková hranica nie je obmedzená.
Čo ma čaká okrem samotných lekcií?
Okrem lekcií sa môžeš tešiť na pestrý sprievodný program v krásnom prostredí, o ktorý sa postará náš organizačný tím 🙂
V prípade otázok nás kontaktujte na masterclass@vivamusica.sk.
Kurzy sa konajú v spolupráci so Základnou umeleckou školou Eugena Suchoňa v Pezinku, Bratislavským samosprávnym krajom, Krajskou organizáciou cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava a pod záštitou primátora mesta Pezinok, JUDr. Romana Mácsa.