VIVA MUSICA! FESTIVAL

KLASIKA INAK

Viva Musica! festival je už osemnásť rokov neoddeliteľnou súčasťou leta v Bratislave a jeho hlavnú myšlienku možno charakterizovať slovami „klasika inak“. Klasická hudba je bezbariérová, má schopnosť spoločnosť kultivovať a robiť ľudí lepšími, preto sú jej prezentácia a popularizácia jednými z hlavných cieľov festivalu.

Festival vznikol v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka to najlepšie z klasickej hudby v podaní špičkových umelcov z celého sveta. Bratislavu na pozvanie festivalu navštívili také osobnosti ako John Malkovich, Philip Glass, Michael Nyman, Nigel Kennedy, Sarah Chang, Mari Samuelsen, Víkingur Ólafsson, Kronos Quartet, The King’s Singers, Ensemble intercontemporain a mnohí ďalší. V súčasnosti je Viva Musica! najväčším letným festivalom klasickej hudby na Slovensku. Po dvoch covidových ročníkoch, ktoré boli programovo zamerané na domácu hudobnú scénu, sa festival v roku 2022 vracia k svojmu pôvodnému dvojmesačnému formátu a uskutoční sa od 23. júna do 11. septembra 2022 na rôznych miestach v Bratislave.

Záštitu nad 18. ročníkom festivalu prevzala prezidentka Slovenskej republiky, pani Zuzana Čaputová a primátor Hlavného mesta SR Bratislavy, pán Matúš Vallo.

PROGRAM